16–17 липня Міжнародний клуб православних літераторів «Омілія» урочисто відзначив свою другу річницю. План заходів з нагоди цієї дати виявися цікавим і досить напруженим. Зранку першого дня зустрічі православні літератори спочатку зібралися в київському Свято-Володимирському духовно-просвітницькому центрі, де обговорили набутий досвід колег та окреслили коло нагальних проблем цього напрямку роботи.
У форумі взяли участь відомі православні автори з різних країн: прот. Миколай Агафонов (Самара, РФ), протоієрей Андрій Ткачов (Київ), Олексій Горбунов (Уфа, РФ), священик Олексій Зайцев (Челябінськ, РФ), а також письменники з України та Росії.
Далі гості Києва та України вирушили в Либідський парк — на місце будівництва Кафедрального собору Воскресіння Христового, де їх вітала директор Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору Олена Миколаївна Резнікова.
На майбутньому будівельному майданчику вона провела для гостей цікаву екскурсію парком, розповіла літераторам про грандіозні плани щодо будівництва головного храму Української Православної Церкви, які вже втілюються в життя. Біля стендів з фотографіями представила ще один унікальний проект УПЦ — факсимільне видання Пересопницького Євангелія, завдяки якому «усім миром» збираються кошти на зведення Кафедрального собору.
У затишному дерев’яному храмі на честь Усіх святих, розміщеному на території майбутнього будівництва, гостям провів екскурсію клірик храму ієромонах Тихон (Лазебник), який повідомив, що нині тут проводиться заміна тимчасової підлоги на капітальну, дерев’яну. І що найближчим часом у церкві знову відновляться богослужіння.
— Нас дуже зворушила і схвилювала розповідь директора Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору про те чудо, яке з часом виросте на древньому подвір’ї Києво-Печерської Лаври, — ділиться враженнями про відвідини Либідського парку натхненник і керівник Міжнародного клубу православних літераторів Світлана Коппел-Ковтун. — Ми просто захоплені цим масштабним і грандіозним проектом Церкви, прекрасною ідеєю зведення величної споруди собору, навколо якого розмістяться заклади історії і культури як для дорослих, так і школярів та малечі. Та й сама Олена Миколаївна і всі співробітники центру випромінюють у повсякденній праці і спілкуванні з людьми такий потужний потік світла, що не виникає жодних сумнівів: і Кафедральний собор, і Духовно-просвітницький центр дійсно стануть осередком духовної просвіти Столиці і всієї України.
На завершення зустрічі «омілійці» сфотографувалися з господинею та священиками біля пам’ятного хреста, встановленого біля храму на честь будівництва Кафедрального собору Воскресіння Христового. Гості подякували Олені Миколаївні за гостинність та цікаву розповідь і вручили букет квітів з нагоди ювілею. Керівник Сектору духовно-просвітницьких проектів Української Православної Церкви архімандрит Феодосій (Снігірьов) від імені всіх учасників зустрічі побажав ювілярці щедрої допомоги Божої в її трудах на благо Української Православної Церкви.
Натхненні величними справами єдиновірців, православні літератори відправились в Будинок вчених, де і провели головний захід форуму. А наступного дня «Омілію» зустрічав у своїй резиденції Блаженніший Митрополит Володимир.
Нагадаємо, що Міжнародний клуб православних літераторів «Омілія» є одним з проектів Сектору духовно-просвітницьких проектів Української Православної Церкви. Клуб заснований 6 червня 2007 року з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Сьогодні до складу зібрання входять близько 40 письменників, поетів, публіцистів та інших творчих людей різних напрямків. Серед них є як уже відомі митці, так і ті, хто робить лише перші кроки в літературі.
Тамара Рябкова, sobor.in.ua
Фото Максима Брусники